BrixHauz: Port-au-Prince | HAITI

pondělí 8. ledna 2018

Port-au-Prince | HAITI


Pobyt na Haiti v hlavním městě Port-au-Prince považuji za svou dosavadní největší životní zkušenost. Článek jsem rozdělila na dvě části. V té první najdete mé krásné zážitky z Haiti, pobyt v luxusním hotelu Marriott, spousta palem, pracovní fotky, no zkrátka takové ty typické dovolenkové fotky. Nicméně v té druhé části příspěvku, nenajdete průzračné karibské moře, ani krásu ostrova a už vůbec ne hezké haitské prostředí. I přesto s vámi tyto nehezké fotky chci sdílet, ať vidíte, jak to tam ve skutečnosti vypadá. Upozorňuji, nic hezkého to opravdu není... I přes nedoporučení vylézt ven z hotelu, jsme se s partou přeci jen rozhodli na obhlídku blízkého okolí a nenápadně nafotili pár fotek. Samozřejmě jsme byli jediní bílí na ulici v celém Haiti a všichni VŠICHNI pozorovali každý náš pohled a krok. Každopádně i přes pár nadávek a útěků jsme to ve zdraví přežili a vrátili se v pořádku zpět na hotel :). Ano, měla jsem strach. Chtěla jsem to ale tak strašně vidět na vlastní oči! No už dost řečí, pojďte si na Haiti udělat obrázek sami :).  Havana

Druhá část:
Když to člověk vidí, tak je vděčný, za to kde žije, že? :)

S láskou BrixHauz

7 komentářů:

 1. To máš tedy pravdu!

  OdpovědětVymazat
 2. První část je vážně krásná :) Hlavně nejvíc to letiště na Havaně, kde jsem před x lety byla když jsme letěli na Kubu a je hrozně příjemný, to takhle vidět!! :) Ke druhé části mě napadá slovo prase, ani nevím proč... Je to síla, ale takhle se tam žije a bohužel na x místech světa také..

  www.mummysweetbaby.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní10.1.18

   Asi proto, že zdá se se tam mají čuníci líp než lidi :-)

   Fotky jsou autentické a jsem za to ráda, tohle by mělo vidět víc lidí a pak by možná přestalo stále brblat o tom, jak se tady u nás máme špatně!

   Bára

   Vymazat
 3. Skvěle udělaný článek, je super, že jsi ukázala i tu druhou stranu, která o to víc vynikne v kontrastu s tou první, "dovolenkovou"...
  Young, wild and free

  OdpovědětVymazat
 4. No, některé fotky jsou vážně síla, je fajn, že jsi ukázala i tu druhou část a není to pouze o polehávání u bazénu a focení jídel..;)

  OdpovědětVymazat
 5. Tady člověk vidí, jak jednoduché by bylo zavřít oči, a proto si moc vážím, že jsi ukázala i druhou část. Napadá mě pouze, že jsou to dvě strany jedné mince, které jsou rozdílné až běda. Na jedné stráně nádherné dovolenkové fotky a na druhé, šílená realita, kdy je každý neuvěřitelně rád, že žije tam, kde žije.

  Sweet Life with Lena

  OdpovědětVymazat
 6. každá krajina má aj svoju odvrátenú, nie veľmi fotogenickú stránku života. aj na slovensku by sa dali nájsť také miesta. je fajn to občas ľuďom pripomenúť :)

  Viki Ceglédyová

  OdpovědětVymazat