BrixHauz: STRASBOURG | FRANCE

pátek 2. června 2017

STRASBOURG | FRANCE


Na začátku roku, jsme si s přítelem řekli, že každý měsíc, minimálně jednou, podnikneme nějaký výlet/dovolenou do zahraničí. Od ledna to zatím poctivě plníme a dle našich plánů to vypadá slibně až do konce roku :). Na měsíc květen padl Europa-Park v německém Rustu, o kterém vám ale povím příště... dnes bych se chtěla totiž věnovat městu Štrasburk ve Francii, který jsme navštívili cestou právě do Rustu. Když nepočítám téměř všechny letiště ve Francii, tak jsem ve Francii vlastně ještě nikdy nebyla. Město Štrasburk leží na hranicích mezi Francií a Německem a prý patří mezi top 10 míst Francie. Jsem šťastná, že právě tohle roztomilé město jsem poznala z celé Francie jako první.  Štrasburk se především vyznačuje svou malebnou skupinou historických domů nad ramenem řek a také tím, že ve Štrasburku sídlí Rada Evropy, Evropský parlament a Evropský soud pro lidská práva.
La petite France

La Corde à LingeNotre-Dame de Strasbourg
St. Paul's Church

Opéra national du Rhin
Náměstí Kléber


Parc de l'Orangerie
Evropský parlament


S láskou BrixHauz

7 komentářů:

 1. Anonymní2.6.17

  Překrásné fotky a město vypadá kouzelně 😍

  OdpovědětVymazat
 2. Moc krásné fotky. Strasbourg jsem navštívila před pěti lety, ale takhle si ho už moc nevybavuji. Musím znovu navštívit :)

  OdpovědětVymazat
 3. Wau! Štrasburg vyzerá prenádherne, nikdy som tam nebola a do Fr. ma to veľmi neláka, ale netušila som, že tam je aj takto krásne, vyzerá to tak, že každá ulica, každé miesto ponúkalo niečo nové a krásne, čo stálo za pozretie a sfotenie však? :) Krása..a aj ten plán, že každý mesiac pôjdete niekam na výlet je skvelý, mne by sa to nepodarilo, kvôli práci, ale raz možno :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní2.6.17

  Krásné fotky, musel to být příjemný výlet. S přítelem Vám to moc sluší.

  OdpovědětVymazat
 5. Jeeeee, nadherny fotky! Ja ve Strassburgu byla kazdej vikend jako maly dite a silene to tam milujuuuuuu. ;) Urcite jste si ten cas tam moc uzili, je to prekrasny mesto a fotky mluvi za sebe. <3
  Sandra

  OdpovědětVymazat
 6. Nádhera! Muselo tam byť naozaj úžasne :) Bola by som rada, keby som to niekedy mohla vidieť na vlastné oči :))

  Candy | C a n d y G r a n t

  OdpovědětVymazat