BrixHauz: ROME I | ITALY

čtvrtek 1. září 2016

ROME I | ITALY


Že se mi bude Řím líbit, jsem věděla už dávno. Že mi ale vyrazí dech, to jsem netušila. Vezmu to ale hezky popořádku. Výjimečné už pro mě bylo jen to, že jsme letěly jenom sami s maminkou. Dámská jízda, to se mi líbí :). Výlet do Itálie jsme naplánovaly na tři dny, přičemž jsme za ně toho prožily neskutečně moc a já se chci s vámi o to všechno podělit. Hned teď. Články jsem se rozhodla rozdělit na dny, tak pojďme na první den v italském Římě :). 

Těsně před letem, celé natěšené na společné tři dny!
A jsme tu!!!

Konkrétně v našem krásném hotelu Relais Servio Tullio, kde jsme byly ubytované na dvě noci. Relais Servio Tullio spadá pod společnost Vico a leží v samotném centru města na ulici Via Nazioanale. 

Na recepci nás vítal milý personál, kteří nám poskytli hned několik informací o Římě, spoustu typů na známé památky, i na ty méně známé a pár míst, kam chodí pouze místní. Po laskavém přivítání jsme se s maminkou ubytovaly ve svém pokoji, pokochaly se a vyšly napospas prvnímu dobrodružství v Římě.


chocker necklace - shein.com, dress - shein.com

Hurá do ulic!
Naše cesta směřovala kam jinam než ke Koloseu a při té příležitosti jsme se zastavily u památníku Viktora Emanuela II. Wow. Zůstala jsem zírat. To je tak něco neskutečně nádherného! A obrovského, že mi absolutně nejde do hlavy, jak takovou stavbu mohl vůbec kdy někdo postavit. Já žasnu... První dojmy tedy na jedničku a my pokračujeme k amfiteátru.
Další wow. Wow. A znovu wow! Samozřejmě každý ví, jak Koloseum vypadá, ale když to pak vidíte na živo, na vlasrní oči, je to úplně něco jiného. Neuvěřitelného...


Pizza a Aperol u Kolosea... Takový kýč, hahah.

Posilněné jsme pokračovaly dál do centra. Hádejte kam?


Ano, k Fontáně Di Trevi.

Musela jsem říct další "wow"! S mamkou jsme si k fontáně sedly na schody a nějakou dobu se jen únašely tím krásným pohledem. S přáním jsme hodily minci do vody a pokračovaly dál do římských uliček.A jak my říkáme s mamkou, celé ucabrtané jsme se pozdě v noci vrátily do našeho hotelu plné dojmů z Říma.

Druhý díl z Říma již brzy :).

S láskou BrixHauz

12 komentářů:

 1. Krásný článek, Řím je jeden z mých cestovních snů, takže si ráda počtu o tom, jak je tam nádherně! :)
  Young, wild and free

  OdpovědětVymazat
 2. Nádherné fotky a super článek, těším se na další :)

  www.littleann5.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. V Rime jsem jeste nebyla, ale po tomto clanku ti jen potichu zavidim, moc moc rada bych se taky nekdy podivala do Rima, podle fotek i podle toho co povidas a co jsem slysela to musi byt vazne kouzelne mesto! tvuj outfit je mimochodem taky uzasnej, naprosto jsem se zamilovala do tech sandalku! ;D
  S laskou
  Sandra ze http://www.shineoffashion.com
  https://www.instagram.com/sandraslusna/

  OdpovědětVymazat
 4. My favourite city in the world!

  xx
  lau
  www.malibluemymind.com

  OdpovědětVymazat
 5. Byla jsem tam asi před 6 lety a taky se mi v římě moc líbilo a ráda se tam vrátím. Krásné fotky, těším se na další :)

  OdpovědětVymazat
 6. Krásný fotky, Řím je nádherný!
  Coloseum je úžasný a fontány di Trevi též, jen mi tu atmosféru trochu kazily davy lidí..

  OdpovědětVymazat
 7. wow nafotila si uzasne fotky! Ja som bola v Rime pred dvoma rokmi a je to nezabudnutelne a krasne mesto!

  Pozyvam na luxusnu giveaway o setrnu kulmu Rowenta a balicek kozmetiky Dove, tu: https://biancaprincipessa.blogspot.sk/2016/09/obrovska-dove-rowenta-giveaway.html

  OdpovědětVymazat
 8. V Římě jsem byla minulý roka byla to parádička. Ale španělský Madrid mám radši. :)

  OdpovědětVymazat
 9. Je hanba, že už štyri roky žijem v Taliansku a ešte som Rím nenavštívila.
  Nádherné fotky.

  http://lamodaeanarchia.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat