BrixHauz: UGO DETOX

středa 21. října 2015

UGO DETOX


Minulý týden jsem absolvovala Ugo očistu. Že něco takového vůbec podstoupím, jsem se rozhodla hlavně z toho důvodu, protože se mé tělo cítilo unavené. Unavené, nafouklé, přeplněné, zanesené a nějak prostě celé přetížené. Takže jsem si dopřála takový malý podzimní úklid :). To, že Ugo miluji, není žádná novinka. Proto když jsem poprvé zaregistrovala, že právě UGO chystá očistu, byla jsem snad prvním zájemcem! 

A jak to vlastně všechno probíhalo? Ugova očista je krátkodobé přerušení klasického stravování. Tři dny jsem tedy konzumovala pouze čerstvé štávy, které jsem si každé ráno vyzvedla přímo na Ugo baru. Očista se každý den skládala z 2,4l připravených šťáv. Z toho 4x 0,5l snídaně, oběd, večeře a dezert + dvě 200ml lahvičky paskalizované šťávy. Celý detoxní balíček jsem dostala v neoprenové termotašce, takže jsem mohla po celý den šťávy nosit pohodlně u sebe.


Před a po zahájení samotné Ugo očisty se navíc ještě doporučují držet "čisté 3 dny". A to z toho důvodu, aby se tělo na očistu náležitě připravilo. To znamená, že byste ze svého jídelníčku měli zcela vyřadit smažená jídla, mléčné výrobky, cukr, potraviny s obsahem lepku, alkohol, kávu atd. Souhrnně bych čisté tři dny nazvala paleo stravou. Já jsem samozřejmě čisté dny před Ugo očistou dodržela. To pro mě nebyl žádný problém a zároveň ani nějak nic nového, jelikož se takhle podobně normálně stravuji. Tedy až na ty mléčné výrobky a kávu. Protože sýry já prostě miluji. A kávu?! Tak na tu jsem se po těch devíti dnech těšila snad úplně nejvíc!

1. denOd prvního dne jsem očekávala, že to bude hračka. A taky že jo. K snídani jsem dostala šťávu z řepy, celeru, mrkve a jablka. Oběd se skládal z řapíkatého celeru, citronu, zázvoru, okurky, jablka, rukoly a koriandru. K večeři na mě čekala kopřiva, špenát, okurka, jablko a citron. No a jako dezert se podávaly borůvky, granátové jablko, batáty, hruška a skořice a ten tedy bez přemýšlení nominuji na první místo! Kombinace všech ingrediencí byla fenomenální! Mňam! Celý den jsem měla celkem dost napilno, poté šla do práce, takže jsem ani neměla čas přemýšlet o tom, jestli mám hlad nebo ne. Den hrozně rychle utekl, že jsem dokonce ani nestihla vše zkonzumovat, takže mi zbyl dezert a řepa v 200ml lahvičce. 

2. den


Druhý den proběhl také hladce. Měla jsem víc času, takže jsem si každý chod v klidu vychutnala a brala ho jako jakýsi rituál. To krásně oranžové, co vidíte na fotce, byla moje snídaně - mrkev, pomeranč a zázvor. Oběd s večeří mi vždy připadaly chuťově dost podobné. A i když mě podle vzhledu nijak zvlášť moc nepřitahovaly, byla to vážně mňamka! Tentokrát jsem vypila všechny šťávy, přičemž večer kolem 21h jsem pociťovala "žaludek na vodě" a celý večer mi břicho vydávalo fakt dost divné zvuky :D. Ale rozhodně se nedá říct, že bych měla hlad nebo že bych se necítila dobře. Šla jsem brzy spát a ráno jsem se cítila zkrátka skvěle!

3. den


Třetí a zároveň poslední den byl prostě super! Cítila jsem se svěží a hrozně lehce. A to jak fyzicky, tak psychicky. Poslední detoxní den na nás čekaly nejbarevnější lahvičky. K snídani byla řepa, mrkev, pomeranč, kurkuma. Oběd byl stejný jako první večeře a třetí večeře byla zase stejná jako první oběd. Při posledním dezertu jsem zhodnotila, že mi všechny šťávy moc chutnaly a s žádnou jsem neměla sebemenší problém.

Po očistě a už i vlastně v průběhu očisty jsem se cítila více nabitá dobrou energií. Ale hlavně jsem se cítila lehce a celý den jsem fungovala na 110% bez jakékoliv zátěže. Mé tělo se cítilo opravdu šťastně. Vážně jsem si myslela, že to bude daleko horší. Že to přeci tři dny bez jídla nevydržím! Avšak opak se stal pravdou. Po třech očistných dnech jsem byla smutná, že je to za mnou a klidně bych si očistu prodloužila o další tři dny. Tak a ke konečnému shrnutí mě opravdu nenapadá jediná výtka, kterou bych Ugo očistě připsala. Výrazně jsem cítila více energie, lépe se mi spalo, měla jsem dobrou náladu a zkrátka jsem se prostě cítila dobře. A to všechno je přeci fajn, ne? :)

Celá očista byla sestavena pomocí výživových poradců a obsahuje všechny potřebné živiny, které si naše tělo žádá. Takže se není opravdu čeho bát. Dopřejte si i vy dovolenou pro vaše tělo :), určitě vám za to bude vděčné. A jestli do toho jdu příště? Rozhodně ano!

S láskou BrixHauz

10 komentářů:

 1. Tak to je nejlepší článek! <3 hrozně mě tohle téma zajímalo a příště do toho jdu teda rozhodně taky :)

  OdpovědětVymazat
 2. Já o tom také dost přemýšlím, když jsem měla detox, vydržela jsem jen dva dny, protože jsem nebyla schopná do sebe dostat mrkvové štávy, které byly bohužel každodenní součástí :D super článek!:)

  OdpovědětVymazat
 3. zajímavé :) možná bych do toho šla taky :)) ale asi bych umřela hladem, protože musím pořád něco jíst!

  Style Solution

  OdpovědětVymazat
 4. Škoda, že jsem o tom nevěděla dřív, šla bych do toho taky :)

  OdpovědětVymazat
 5. Také jsem na to už koukala, jsem zvědavá co budete říkat :)

  OdpovědětVymazat
 6. Pani! Uz delsi dobu premyslim nad nejaky detoxem a mozna do nej vazne pujdu, jen jeste nevim do ktereho presne :-D zni to bajecne! Tak snad nebudu takova ta vyjimka, ktera to musi vzdat uz po prvnim dni, protoze ma hlad :/

  OdpovědětVymazat
 7. Achjo, vždyť jsou ty detoxy hrozný nesmysl... :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to jsem přesně psala v předposlendím článku taky! :D

   domča - dblog.cz

   Vymazat
 8. Jedno velké achjo!
  Detox je takový nesmysl, na který dneska láká opravdu každý bez jakéhokoli rozmyslu a nalezení dalších (relevantních) informací. Přitom je to jenom nesmyslné tahání peněz z lidí. Naše tělo má své vlastní mechanizmy (játra, ledviny), aby se zbavilo škodlivých látek. A těch, které se zbavit neumí rozhodně nespasí žádné šťávy.
  Přesné složení produktů neznám, ale nechápu, jak ovocnozeleninové šťávy mohou pokrýt například denní přívod bílkovin, tuků nebo vitaminů rozpustných v tucích. Jsou něčím obohacené nebo je to jenom rozmixované ovoce a zelenina?
  K šíření takových informací mě napadá už jenom tohle http://www.nutritionunplugged.com/2015/09/good-bad-ugly-food-fitness-blogs/

  OdpovědětVymazat